Jak działamy?

• zajęcia przez cały rok kalendarzowy, bez przerwy wakacyjnej,
  • powtarzalny rytm dnia budujący poczucie bezpieczeństwa,
  • codzienne zajęcia na świeżym powietrzu na własnym obszernym i bogato wyposażonym placu zabaw,
  • zabezpieczenie wejścia do placówki specjalnym kodem,
  • zdrowy, dostosowany do potrzeb dzieci catering

TYDZIEŃ ADAPTACYJNY

Odbywa się w ciągu ostatniego tygodnia sierpnia lub jest planowany indywidualnie, jeśli dziecko zostaje przyjęte do przedszkola lub żłobka w ciągu roku szkolnego. W tym czasie rodzice mogą przebywać w Ulu, przyglądać się zajęciom i stopniowo oddalać się na coraz dłuższy czas. Zawsze uwzględniamy potrzeby i możliwości każdego dziecka, aby zapewnić komfort i dziecku, i rodzicom.

Termin tegorocznego tygodnia adaptacyjnego: 29.08 - 02.09.

KOMUNIKACJA Z RODZICAMI

Zapewniamy komunikację i wymianę informacji z rodzicami, co umożliwia współpracę i wzajemną inspirację:

• dyżury dyrektora przedszkola i konsultacje z nauczycielami,
  • tablica z informacjami na temat codziennego jadłospisu, eventów odbywających się w przedszkolu i w okolicy itp.,

KOMPETENTNI RODZICE

Chcemy, aby rodzice mogli uzyskać w Ulu profesjonalne wsparcie. Dlatego proponujemy im:

• seminaria na ważne tematy, np. jak stawiać granice, jak rozwija się poczucie własnej wartości u dziecka, jak przygotować je do pójścia do szkoły, jak postępować z agresją u dziecka,
  • konsultacje z pedagogiem w sprawach wychowawczych,
  • warsztaty edukacyjne oraz artystyczne dla rodziców z dziećmi.